Ana Sayfa > bedava sohbet, Genel, Sohbet sitesi > Sevgi Yolu Dua ile Baslar

Sevgi Yolu Dua ile Baslar

Sevgi Yolu Dua ile Baslar

Sevgi ile acilan kapilarin degerini bilmek ile baslar sevilmek. Hayatta üc sey kisinin özüne zarar verir ; öfke, acgözlülük, kibir. Insanlari dis görünüsüne göre yargilamayin. Sevmenin yolu ilk etapta, kalbe dokunuslar ile baslamaktadir. Sevgi cok degerli bir duygu bicimidir. Duygularin tarifi imkansizdir. Hic bir bedende bir duygunun tarifi olamaz. Sevginin tarifi, iki yüregin secdede rabbine , ömrüme ömür olsun, kaderime yazilsin, hep benimle olsun demesi kadar güzel olamaz. Dualarda bulusacaginiz Sevgi versin Mevlam. 

Mutlu olmak istiyorsan, sevmeyi bileceksin. Gercekten seviyorsan Ömrünce seveceksin. Sevmek nedir ; sevgi ve baglilik duyumsamak. Birine gönül vermek, sevgiyle baglanmak, asik olmaktir. Sevmek sahip olmak degildir, oldugu sekilde deger vermek, kabul etmektir. Sevmek kokusunu kazagina sindirmek, istemektir. Sevmek nedir biliyormusun ? Birseyler tutusur yüreginde, kipir kipir. Bütün benligini sarar, isitir. Her güldügünde yeniden dogarsin. 

Sevmek icin yürek, sürdürmek icin emek gerekir. Sevgi ne bogazda, ne mum isiginda yemek yemek. Ne pahali bir pirlanta demek, Sevgi; bir lokma da iki mutlu insan demek. Beklentiler iliskileri sonlandiran seylerdir. Beklentisiz olmak lazim hayatta, beklentisiz sekilde sevebilmeyi ögrenmeli Yürek. Sevmek; bakislarini bir baskasina perdeleyip sadece, sevdigine ait kalabilmektir. Sevmek; sadakat bekler, güvende kalmayi diler. Sevmek; sevdigin yaninda olmasa dahi her daim onu kendinde hissetmektir. Sevmek; sevdiginden baskasina gönlünü köreltmendir. Sevmek; caba ister, sabir bekler. Ve Sevmek kolayci insanlarin degil, yürekli insanlarin isidir. 

Sevgi Yolu Dua ile Baslar

Bendeki Seni Sevdim, Ask senin adin..

BalKiZ

Etiketler: , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

GencAlem.Net – Sohbet Odaları, Ücretsiz Sohbet Sevgi Yolu Dua ile Baslar | GencAlem.Net - Sohbet Odaları, Ücretsiz Sohbet